Schmiedlová cez Bacsinszkú už do semifinále turnaja v Márrakeši

30.04.2015 Celý región

Márrakeš 30. apríla (TASR) - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila už do semifinále turnaja WTA v Márrakeši. V záverečnom štvrťfinále štvrtkového programu zdolala nasadenú dvojku Švajčiarku Timea Bacsinszkú za 2 hodiny a 14 minút 6:3, 3:6, 7:5, hoci v rozhodujúcom sete prehrávala už 2:4. Jej súperkou v boji o postup do finále bude Ukrajinka Jelina Svitolinová.

Schmiedlová stratila podanie hneď v prvom geme štvrtkového duelu a po následnej čistej hre súperky prehrávala už 0:2. Rýchlo sa však vrátila späť do zápasu. Trikrát následne obrala Švajčiarku o servis a v deviatej hre premenila na 6:3 aj svoj úvodný setbal. Krok s Bacsinszkou začala strácať až od druhého gemu stredného dejstva. Tá si vytvorila rozhodujúci náskok 4:1 a set bez väčších problémov doviedla do víťazného konca. V rovnakom duchu sa niesol aj ten rozhodujúci, v ktorom Švajčiarka vo ôsmej hre stratila podanie a Schmiedlová jej zaváhanie využila na dokonalý obrat vo svoj prospech.